Borsa Haberleri

Amazon, Banco Bradesco Ortaklığıyla Brezilya’da Kredi Kartı Çıkaracak

Ağustos 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, Banco Bradesco Ortaklığıyla Brezilya’da Kredi Kartı Çıkaracak

Amazon (AMZN), Brezilya’da faaliyet gösteren finansal hizmetler şirketi Banco Bradesco (BBDO) ile ülkede kredi kartı sunmaya hazırlanıyor. 

Bankanın genel müdürü, yaptığı açıklamada e-ticaret devinin finansal teknoloji (fintech) faaliyetlerini artırmayı amaçladığını belirtti. 

CEO Octavio de Lazari Junior’a göre lansman, önümüzdeki salı günü yapılacak ve şirket, kartın kredi riskini yönetecek. Ayrıca kart Mastercard (MA) tarafından desteklenecek. Kartın sadakat ödülleri ve kredi limitleri gibi daha fazla detayının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Amazon’un Brezilya Ülke Müdürü Daniel Mazini, şirketin Brezilya’daki müşterilerin alışveriş deneyimini iyileştirmek için her zaman “fırsatlar aradığını” söyledi.

Kredi kartı teklifleri, ülkenin faiz oranlarının düşüşe geçtiği ve hükümetin tüketimi artırmaya yönelik programlar uyguladığı bir döneme denk geliyor. Brezilya Merkez Bankası, geçen hafta faiz oranını 50 baz puan düşürerek 13,25%’e çekmişti.

Amazon’un hâlihazırda ABD’de JPMorgan Chase (JPM) ile sunduğu bir kredi kartı var.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance