Borsa Haberleri

Amazon Bağımsız Bir Spor İçerik Uygulaması Planlıyor!

December 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon Bağımsız Bir Spor İçerik Uygulaması Planlıyor!

●   The Information’ın haberine göre, Amazon (AMZN) bağımsız bir uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor. Bu plan, yatırımları Prime Video dijital içerik birimine doğru yönlendirme hamlesinin bir parçası niteliğinde.

●   Haberde, böyle bir uygulamanın ne zaman hazır olacağı ve hatta amacına ulaşıp ulaşmayacağı henüz net değil.

●   Ancak şirket, bazı bölümlerdeki pozisyonların azaltılması da dâhil olmak üzere kâr getirmeyen faaliyetleri gözden geçirdikten sonra böyle bir karar aldı. Amazon CEO’su Andy Jassy, kemerlerin sıkıldığı böyle bir dönemde bile harcamaların durmayacağını düşündüğü canlı spor etkinlikleri segmentini öne çıkardı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

●   Bu uygulama, yeni gelir akışları açısından, canlı yayın etkinliklerine yapılan büyük yatırımların (milyar dolar değerindeki spor içerik anlaşmaları dâhil) nasıl kullanılacağına dair bir keşfi de akıllara getirecek.

●   Özellikle Amazon Prime Video’nun, NFL Thursday Night Football programının münhasır yayıncılığını yıllık yaklaşık 1 milyar dolar olduğu söylenen bir anlaşmayla devralmış olması dikkat çekici bir gelişme.

●   Önceden hakları yayıncılarla paylaşan Amazon, 2021 baharında içerik akışı için münhasır hakları almış ve ardından münhasır yetki süresini beklenenden bir yıl önce 2022 sonbaharında başlatmıştı.

Amazon Bağımsız Bir Spor İçerik Uygulaması Planlıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha