Amazon

Amazon, AWS için “Olağan Dışı Büyüme” Bekliyor!

April 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, AWS için “Olağan Dışı Büyüme” Bekliyor!

Amazon (AMZN) CEO’su Andy Jassy, şirketin en kazançlı segmenti olan ve uzun vadede yıllık 85 milyar dolar gelir elde etmesi beklenen (run rate) AWS’nin “evriminin henüz ilk aşamalarında” olduğunu ve “olağan dışı büyüyebileceğini” düşünüyor. 

AWS’nin karşılaştığı mevcut zorlukların kârlılık üzerinde olumsuz etki yarattığı belirten Jassy, buna rağmen AWS’nin büyümeye devam ettikçe müşterilerini koruyabileceğini söylüyor. 

Jassy, hissedarlara yazdığı bir mektupta, “Makine öğrenimindeki dev büyümeyle, müşteriler AWS ile çok daha ucuza işlerini halledebilecek. Yenilikler yapmaya devam edeceğiz ve bu uzun vadeli yatırımlar hem müşterilerimiz hem de AWS için meyve verecek. AWS, evriminin henüz ilk aşamalarında ve gelecek on yılda olağan dışı büyüyebilme şansı var.” ifadelerini kullanıyor. 

Amazon, AWS için “Olağan Dışı Büyüme” Bekliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha