Amazon

Amazon, 2 Trilyon Dolar Kulübüne Katıldı

Amazon, 2 Trilyon Dolar Kulübüne Katıldı
Google News Icon Takip Et

ABD’li e-ticaret ve teknoloji devi Amazon (AMZN), yapay zekâya yönelik iyimserlik ve bu yıl gelmesi beklenen faiz indirimlerinin teknoloji hisselerine yönelik talebi artırmasıyla tarihinde ilk kez 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. 

Şirket, dün 3,4% artışla 192,70 dolara ulaşarak Microsoft (MSFT), Apple (AAPL), Nvidia (NVDA) ve Alphabet’in (GOOGL) ardından 2 trilyon doların üzerinde piyasa değerine sahip beşinci şirket oldu.

ABD borsaları bu yıl yapay zekâyı çevreleyen coşku, ABD ekonomisinin dayanıklılığına ilişkin iyimserlik ve Fed’in faiz oranlarını gevşetme potansiyeli sayesinde güçlü kazançlar kaydetti.

Wall Street, gelecekteki nakit akışları daha düşük faiz oranlarından yararlanacak olan Nvidia ve Amazon gibi piyasa değeri yüksek hisseler tarafından büyük ölçüde desteklenerek rekor seviyelere yakın işlem gördü.

Şubat ayında mavi çipli Dow Jones endeksine eklenen Amazon hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 26%’nın üzerinde değer kazandı. Şirket, Nvidia’nın bir sıra yükselmesinin ardından piyasa değerine göre ABD’nin en büyük beşinci şirketi oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters