Borsa Haberleri

Alves Kablo, Yeni İş Anlaşmaları Açıkladı

Alves Kablo, Yeni İş Anlaşmaları Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Alves Kablo (ALVES), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği 2 bildirimle makine tedarik ve kablo satış sözleşmeleri imzaladığını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre şirket, ilk anlaşmada yurt içi ve yurtdışı makine üreticileri ile “Makine tedarik sözleşmesi” imzaladı. Bu anlaşmanın artan müşteri taleplerini karşılamak için yapıldığı ifade edildi. Bu anlaşmanın değerinin 3,5 milyon dolar olduğu açıklanırken, söz konusu yatırımların 2024’ün son çeyreğinde bakır tel üretim kapasitesini 100%, alüminyum tel üretim kapasitesini 200% artırmasının planladığı belirtildi.

Diğer yandan yatırımla birlikte Alüminyum tel büküm kapasitesinin 250% ve Kablo damar büküm kapasitesinin de 45% oranında artırılması hedefleniyor.

Deprem Bölgesi için Kablo Satışı Anlaşması İmzaladı

Şirketin yaptığı diğer bir anlaşma ise Toki ve Emlak Konut’un deprem bölgesinde yaptığı inşaatlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Bu kapsamda Alves Kablo, “deprem konutlarında” kullanılmak üzere yangın anında zehirli gaz çıkarmayan ve elektrik iletimine devam eden Halojen Free Kabloların tedarikini sağlayacak.

Bu kabloların temini için yapılan anlaşmanın 50,3 milyon TL + KDV olduğu belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP