Borsa Haberleri

Alves Kablo, Ürün Grubuna Göre Kapasitesini 45% ile 250% Arasında Artıracak

Alves Kablo, Ürün Grubuna Göre Kapasitesini 45% ile 250% Arasında Artıracak
Google News Icon Takip Et

Alves Kablo (ALVES), halka arz yoluyla güçlendirdiği sermayesi ile kapasite artışı yatırımlarını hızlandıracağını ve ürün grubuna göre 45% ile 250% arasında kapasite artışı yapacağını açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan’dan geldi. Karamercan, halka arzdan elde edilen fonun büyük kısmının kapasite artışı sağlayacak yatırımlara yönlendirildiğini belirtti. Karamercan ayrıca gelişen finansman koşullarının maliyetlerde de düşüş yaşatarak, beraberinde rekabet avantajı sağlandığını ifade etti.

Talepleri Karşılayabilmek Adına Makine ve Tedarik Sözleşmeleri İmzalandı

Karamercan, artan talebi karşılayabilmek için 3,5 milyon dolar tutarında teşvik belgesine bağlanmış yatırım kapsamında makine ve tedarik sözleşmeleri imzalandığını açıkladı.

Karamercan’ın verdiği bilgiye göre bu yatırımlarla beraber 2024’ün son çeyreğinde bakır tel üretim kapasitesinin 100%, alüminyum tel üretim kapasitesinin 200%, alüminyum tel büküm kapasitesinin 250% ve kablo damar büküm kapasitesinin 45% artırılması planlanıyor.

İnşaatı tamamlanmış ilave fabrikanın ise faaliyetlerine başlayacağını belirten Karamercan, “Söz konusu üretim faaliyetleri kapsamında ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesi yüzde 200 oranında artacaktır. Ekonomim’de yer alan habere göre üretilen teller, araçların elektronik aksamında, araç şarj istasyonlarında ve Solar (PV) kablo üretiminde kullanılan kabloların ana hammaddesidir. Dışarıdan temin edilen ham maddenin tamamı kendi tesislerimizde üretilebilir hale gelecektir” açıklamasını yaptı.

Alves Kablo Halka Arzından Beri Ne Kadar Kazandırdı?

29 Şubat 2024’te 19,45 TL’den halka arz olan Alves Kablo bugün (28 Haziran 2024) saat 16.23 itibarıyla 42,31 TL’den işlem görüyor.

Alves Kablo, halka arz olduğu tarihten bugüne yatırımcısına 118%’lik bir getiri sundu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim