Borsa Haberleri

Alves Kablo, İlave Fabrika Yatırımını Faaliyete Geçirecek

Mart 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Alves Kablo, İlave Fabrika Yatırımını Faaliyete Geçirecek

Alves Kablo (ALVES), inşaatı tamamlanan İlave Fabrika Binası yatırımının iskanını aldığını ve fabrikanın kısa süre içerisinde faaliyete başlayacağını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirime göre bahse konu üretim tesisinin devreye alınması ile birlikte ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesi 200% oranında artacak.

Üretilen tellerin, araçların elektronik aksamında, araç şarj istasyonlarında ve Solar (PV) kablo üretiminde kullanılan kabloların ana ham maddesi olduğu bilgisi verilen açıklamada, bu yatırımla birlikte dışarıdan temin edilen ham maddenin şirketin kendi tesislerinde üretileceği bildirildi.

29 Şubat 2024’te borsada ilk işlemine başlayan Alves Kablo, 19,45 TL’den halka arz olmuştu. Şirketin hissesi bugün saat 12.45 sularında 62,05 TL’den işlem görürken, halka arzından bu yana yatırımcısına 220%’lik bir getiri sağladı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP