Borsa Haberleri

Alves Kablo, İki Farklı Firma ile Satış Sözleşmesi İmzaladı

April 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Alves Kablo, İki Farklı Firma ile Satış Sözleşmesi İmzaladı

Alves Kablo (ALVES), iki farklı zayıf akım kablo üreticisi ile satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada anlaşmanın, yeni kurulan üretim tesisi ile artan kapasite sonucunda, firmanın üretimini gerçekleştirdiği; ince ve süper ince tel içeren bakır iletken ve izoleli iletken ürünlerin satışı konusunda yapıldığı ifade edildi.

Bu kapsamda anlaşma tutarının 133,02 milyon TL + KDV olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu tutarın güncel kur ile 4,09 milyon dolara denk geldiği belirtildi.

Alves Kablo bugün duyurduğu bir başka KAP haberinde 120,2 milyon TL + KDV değerinde Solar ve Yenilenebilir Enerji kabloları satışı için sözleşme imzaladığını açıklamıştı.

29 Şubat’ta Halka Arz Olmuştu

Alves Kablo 29 Şubat’ta 19,45 TL’den halka arz olmuştu. Hisse bugün 15.51 itibarıyla 59,85 TL’den işlem görürken, arz sonrası getiri oranı da anlık olarak 200%’ün üzerinde.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Alves Kablo, İki Farklı Firma ile Satış Sözleşmesi İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables