Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Altınkılıç Gıda ve Kaç Lot Verdi? ALKLC Halka Arz Başvuru Sonuçları

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altınkılıç Gıda ve Kaç Lot Verdi? ALKLC Halka Arz Başvuru Sonuçları

Türkiye süt ürünleri sektöründe lider konumda yer alan ve doğal ürün yelpazesini genişleterek tüketici sağlığına katkıda bulunan Altınkılıç Gıda’nın halka arz başvuru sonuçları açıklandı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Altınkılıç Gıda, “ALKLC” hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 22,98 TL’den halka arz olan Altınkılıç Gıda kaç lot verdi? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Altınkılıç Gıda Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Altınkılıç Gıda halka arzının büyüklüğü 778 milyon TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 33,88 milyon adet lot (hisse adedi) dağıttı. Aynı zamanda şirket hisselerini 30,25% oranında halka arz etmiş oldu.

Altınkılıç Gıda Halka Arz  Kaç Lot Verdi?

Altınkılıç Gıda halka arzına toplamda 1 milyon 287 bin 718 kişi katıldı. Katılımcılara en fazla 43 adet lot (988 TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Altınkılıç Gıda Ne Zaman İşlem Görecek?

Altınkılıç Gıda’nın 5-6 Haziran’da Borsa İstanbul’da “ALKLC” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Altınkılıç Gıda ve Kaç Lot Verdi? ALKLC Halka Arz Başvuru Sonuçları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr), https://altinkilic.com/ web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Onaylı İzahname