Altın Yorumları

Altının Gramı Kaç Lira Oldu?

January 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altının Gramı Kaç Lira Oldu?

Altın fiyatları, Fed yetkililerinden gelen şahin yorumların mart ayında faiz indirimi bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğratması ve zayıf Çin verilerinin küresel ekonomik büyüme endişelerini artırmasıyla kayıplar yaşadı.

Spot altın TSİ 14.30’da 2.024 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,15% düşüşle 2.027 dolardan işlem gördü. 

Söz konusu görünüme paralel olarak gram altın da geriledi. Gram altın, 0,22% düşüşle 2.035 liradan satılırken, alış fiyatı ise 2.047 lira oldu. 

Altının Gramı Kaç Lira Oldu?

Fed Guvernörü Christopher Waller, dün yaptığı konuşmada enflasyon sürdürülebilir bir seviyeye düşmeden merkez bankasının faizleri indirme konusunda acele etmemesi gerektiğini söyledi. 

Waller’ın yorumları borsalarda büyük bir satış dalgasına yol açarken, Hazine tahvili getirileri ve dolar endeksinin yükselmesine neden odlu. 

Öte yandan Kızıldeniz tarafında yükselen gerilimler göz önüne alındığında, güvenli liman akışlarının altını destekleyebileceğini düşünenler de var. Ancak KCM Trade baş piyasa analisti Tim Waterer, “altın fiyatının kısa vadeli kaderinin Hazine tahvili getirilerinin elinde” olduğu yorumunu yapıyor

Altının Gramı Kaç Lira Oldu?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC