Borsa Yorumları

Altındaki Artış Hız Kaybediyor

November 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altındaki Artış Hız Kaybediyor

Altın fiyatları, yatırımcıların FED’in faiz oranı duruşuna ilişkin yeni ipuçları aramasıyla üst üste üçüncü seansta da geriledi.

Spot altın TSİ 17.00’de 1.949 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları 0,10% düşüşle 1.956 dolardan işlem gördü. 

Altındaki Artış Hız Kaybediyor

Bu hafta çeşitli etkinliklerde konuşmalar yapan bir dizi FED yetkilisi, merkez bankasının bir sonraki kararı konusunda dengeli bir ton tutturdu ancak ekonomik verilere ve yüksek uzun vadeli tahvil getirilerinin etkisine odaklanacaklarını belirtti.

Powell dünkü konuşmasında para politikası ya da ekonomik görünüme yönelik bir yorum yapmadı, yatırımcıların dikkati de FED başkanının bugünkü konuşmasına döndü. 

City Index analisti Matt Simpson, “(Powell) muhtemelen daha uzun süre daha yüksek söylemini sürdürmeye çalışacak çünkü piyasalara kesintilerin gelebileceğini kabul etmek onların çıkarına değil. Altın 2.000 doları tekrar test edip üzerine çıkma potansiyeline sahip ancak bunun zamanı şu an değil.” yorumunu yapıyor.

Altındaki Artış Hız Kaybediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC