Borsa Haberleri

Altınay Savunma: Halka Arz Gelirlerini Yatırımlara Aktararak Büyümeyi Hedefliyoruz

May 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altınay Savunma: Halka Arz Gelirlerini Yatırımlara Aktararak Büyümeyi Hedefliyoruz

Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY) 8-9-10 Mayıs tarihlerinde yapılan talep toplama sürecinden sonra bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Altınay Savunma için Borsa İstanbul’da yapılan gong töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, şirketin halka arzının hem mevcut yatırımlarını hem de gelecekteki projelerine değer sağlayacağını belirtti.

Altınay, Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarı hikayesine daha fazla katkı ile ortak olmanının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti:

” Altınay Savunma Teknolojileri’nde 3,6 milyon yeni ortağımız oldu, hepsine hayırlı olsun diyorum, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum”

“Gelirleri Yatırımlara Aktararak Büyümeyi Hedefliyoruz”

Talep toplama sürecinde yoğun talep gördüklerinin altını çizen Altınay, borsada işlem gören bir şirket olarak kurumsallaşma yolunda “çok kritik” bir eşiği aştıklarını belirterek şöyle dedi:

“Halka arz sürecinde elde ettiğimiz gelirin büyük bir kısmını yeni yatırımlara aktararak büyümeyi hedefliyoruz. Yatırımcılarımız da bizlerle beraber bu büyümeye ortak olacak”

Altınay Savunma: Halka Arz Gelirlerini Yatırımlara Aktararak Büyümeyi Hedefliyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks