Borsa Haberleri

Altınay Savunma: 1000 Mühendisin Çalıştığı Ar-Ge Merkezi Kurmak İstiyoruz

May 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altınay Savunma: 1000 Mühendisin Çalıştığı Ar-Ge Merkezi Kurmak İstiyoruz

Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY), Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay şirketin halka arzına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Altınay, halka arz gelirlerini vizyonları ve geleceklerine katkı sağlayacak önemli alanlara yönlendireceklerini açıkladı. Altınay, bunların en önemli kısmının ise yeni teknoloji alanlarına, üretim ve altyapı yatırımları yapmak olduğunu vurguladı. Altınay 1000 mühendisin çalıştığı yeni bir Ar-Ge Merkezi kurmak istediklerini de ifade etti.

Gelirlerinin 50%’sini yeni üretim teknolojileri ve bununla ilgili tesis yatırımlarına ayırdıklarını ifade eden Altınay, özellikle test doğrulama ve AR-GE altyapılarında yeni teknolojileri geliştirmek üzere bu alanlara yaklaşık 15% oranında destek olmak istediklerini belirtti.

Altınay, özgün ürün ve teknoloji geliştiren şirketleri kendi çatıları altında toplamaya yönelik hedefleri olduklarını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Yaklaşık 5% gibi bir payı da buraya ayırdık. Finansal borçlarımızın ödenmesiyle alakalı kısma yaklaşık 5% bir payı ayırdık. Bir önemli kısım da özellikle ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda hem teknoloji geliştirmek hem uluslararası alanda firmamızın birimlerini artırmak, yani dünya ölçeğinde pazarlama ve ağ konularında çalışmalar yapmak üzere belli bir kısmını da buraya ayırdık”

1000 Mühendisli Ar-Ge Merkezi Planı

Altınay, gelecek dönemde tek bir çatı altında yaklaşık 1000 Ar-Ge mühendisinin çalıştığı bir teknolojik Ar-Ge merkezini kurmak istediklerini belirtti. Altınay ayrıca farklı bölgelerde firmayı temsil eden altyapılar kurmak istediklerini açıkladı. “Yeni ve teknolojik ürünler geliştiriyoruz” diyen Altınay şöyle devam etti:

” Bugün AR-GE safhasında olan özellikle platform dediğimiz, yani bütün mühendislik çalışması bizim şemsiyemiz altında yapılan ürünleri geliştirmek, ülkemizin savunma alanı dahil olmak üzere farklı teknoloji alanlarında ürün geliştirmek isteyen birçok kurumunun kalkınmasına, gelişmesine katkı sağlamak. Sahip olduğumuz ulusal seviyedeki bu teknolojik zenginliği ülkemizin kalkınmasına harcamak istiyoruz.”

Talepler 8-10 Mayıs’ta Toplanacak

Halka arz fiyatı pay başına 32 lira olarak belirlenen Altınay Savunma 8-10 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak.

Şirketin detaylı halka arz incelemesine buradan ulaşabilirsin.

Altınay Savunma: 1000 Mühendisin Çalıştığı Ar-Ge Merkezi Kurmak İstiyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA