Ekonomi ve Finans Haberleri

Altın Yükselişini Sürdürüyor

Altın Yükselişini Sürdürüyor
Google News Icon Takip Et

Altın, ABD’den gelen yumuşak ekonomik verilerin yatırımcıları bu yılın ilerleyen dönemlerinde faiz indirimine gidileceği konusunda iyimser tutması ve diğer değerli metallerin de haftalık kazanca yönelmesiyle üst üste ikinci haftalık kazancını elde etmeye hazırlanıyor.

Spot altın, TSİ 15.15’te 2.367 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,51% artışla 2.381 dolara yükseldi. 

İç piyasada ise gram altın da haftanın son işlem gününde artıda seyretti ve 2.498 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı da 2.498 lira oldu.

Altın Yükselişini Sürdürüyor

Saxo Bank emtia stratejisi müdürü Ole Hansen, “Bu hafta ABD’den gelen ekonomik verilerde bir miktar yumuşama var; örneğin dünkü konut verileri, yüksek faiz oranlarının buradaki faaliyetler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmasıyla birlikte bir yavaşlamaya işaret etti.”  yorumunu yaptı.

Dün açıklanan veriler, ABD’de ilk kez yapılan işsizlik maaşı başvurularının geçen hafta ılımlı bir şekilde düştüğünü ve yeni konut inşaatlarının azaldığını gösterdi. Bu durum, geçen ayki perakende satışların düşük seyretmesiyle de eylül ayında faiz indirimi ihtimalini masada tutmaya devam ediyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC