Altın Yorumları

Altın Yeniden Yeşile Döndü

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın Yeniden Yeşile Döndü

Altın fiyatları, yatırımcıların Fed’in faiz görünümünü etkileyebilecek veri gündemi öncesi yeniden artışa geçti.

Spot altın TSİ 18.00’da 2.022 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,14% artışla 2.025 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada gücünü koruyan gram altın, yatay seyrederek 2.068 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı da 2.059 lira oldu. 

Altın Yeniden Yeşile Döndü

Exinity Group analiti Han Tan, “Piyasalar, batılı merkez bankalarının politika sinyallerini izlemeye devam edecek. Olası güvercin yorumlar, altının 2 bin dolar üzerindeki seyrini destekleyebilir. Ancak Fed’in mart ayında faiz indirimine gideceği yönündeki beklentilerin zayıflaması, altını 2 bin doların altına itebilir.yorumunu yaptı

Altının bugünkü yükselişi, ocak ayından bu yana ivme kazanan dolar endeksindeki yatay seyirden de destek aldı. 

Ancak şimdi yatırımcıların gündeminde yarın ABD’de açıklanacak olan PMI verisi, perşembe günkü ekonomik büyüme rakamları ve cuma günkü kişisel tüketim harcamaları endeksi yer alacak. Başta PCE olmak üzere bu veriler, Fed’in faiz politikasına ilişkin ipuçları verebilir. 

Altın Yeniden Yeşile Döndü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC