Altın Yorumları

Altın Yeniden Yeşile Döndü

June 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın Yeniden Yeşile Döndü

Altın fiyatları, bugün açıklanan ADP özel sektör istihdam verisinin ardından yeniden artışa geçerken, yatırımcılar hem ABD’nin ekonomik sağlığı hem de Fed’in faiz yörüngesi için şimdi cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisini bekliyor.

Spot altın, TSİ 15.30’da 2.336 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,32% artışla 2.354 dolar oldu.

Öte yandan gram altın yükselişini korudu ve 2.430 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.430 lira oldu.

Altın Yeniden Yeşile Döndü

Bugün açıklanan veriler, özel sektörde istihdamın mayıs ayında beklentilerin çok üzerinde yavaşladığını gösterdi. Verilere göre özel sektör, geçtiğimiz ay 175 bin kişilik beklentinin oldukça altında, 152 bin yeni iş yarattı. 

Ancak yatırımcıların ana odağında cuma günkü tarım dışı istihdam verileri yer alıyor. KCM Trade baş piyasa analisti Tim Waterer bir notunda, “Tarım dışı istihdamda yukarı yönlü bir baskı, ilk faiz indirimi için beklenen zaman çizelgesinin kasım ayı lehine değiştiğini görebilirken, aşağı yönlü bir ıskalama eylül ayının Fed’in potansiyel eylemi için tercih edilen ay olarak sağlamlaştığını görebilir.yorumunu yaptı. 

Altın Yeniden Yeşile Döndü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC