Altın Yorumları

Altın Son 1 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Mart 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Altın Son 1 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Altın fiyatları enflasyonun kademeli olarak düşmeye devam ettiğini gösteren ve piyasaların haziran ayında faiz indirimi beklentilerini güçlendiren verilerin ardından son bir ayın en yüksek seviyesini gördü.

Spot altın TSİ 14.45’te 2.055 dolardan, ABD vadeli altın kontratları ise 0,42% artışla 2.063 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada toparlanan gram altın 2.136 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.128 lira oldu.

Altın Son 1 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Natixis analisti Bernard Dahdah, “Enflasyon verileri temel olarak beklentilere paralel geldi ve yakın zamanda faiz indirimlerinin başladığını görebiliriz.yorumunu yapıyor.

Dün açıklanan veriler, kişisel tüketim harcamalarının (PCE), aralık ayındaki 2,6%’lık artışın ardından ocakta yıllık bazda 2,4% yükseldiğini ve Şubat 2021’den bu yana en düşük artışı kaydettiğini gösterdi. 

Enflasyonist baskıların zayıflaması Fed’in bu yıl faiz indirimlerine başlaması için yolu açtığına ilişkin beklentileri güçlendirdi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti