ABD Borsası Notları

Altın Kesişime Göre “AL” Sinyali Verenler (11 Mart)

March 11, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Altın Kesişime Göre “AL” Sinyali Verenler (11 Mart)

Teknik analiz dünyasında, yatırımcıların ve analistlerin ilgisini çeken bir formasyon var ki, bu formasyon bazı hisselerin yakın gelecekte değer kazanabileceğine dair sinyaller verebilir. 🚀

⚜️ “Altın Kesişim” olarak adlandırılan bu formasyon, bazen hisse fiyatlarında olumlu bir değişikliğin başlangıcı olabileceğini öne sürer. Yani, uzun süreli bir boğa görünümünün öncüsü olarak değerlendirilebilir.

Peki, bu formasyon nasıl oluşur? Eğer bir hissenin 50 günlük hareketli ortalaması, 200 günlük hareketli ortalamasını yukarı doğru kesiyorsa, bu durum Altın Kesişim olarak tanımlanır.

Hareketli Ortalama Nedir? Hareketli ortalamalar, bir finansal enstrümanın belirli dönemdeki fiyatının ortalaması alınarak hesaplanan bir göstergedir. Teknik analiz yaparken hareketli ortalamalardan sıkça yararlanılır.

⚠️ Ancak, her teknik gösterge gibi, Altın Kesişim de dikkatli bir şekilde değerlendirilmeli ve yatırım kararlarına temel oluştururken diğer piyasa koşulları ve göstergeleriyle birlikte ele alınmalıdır.

✍️ “Altın Kesişim” formasyonu ve tam tersi olarak bilinen “Ölüm Kesişimi” formasyonu ile ilgili daha detaylı inceleme istersen bu içeriğimiz ilgini çekebilir.

İşte, karşında haftanın Altın Kesişime göre “AL” sinyali veren yüksek piyasa değerine sahip hisseleri 👇

Altın Kesişime Göre "AL" Sinyali Verenler (11 Mart)

📍Fortinet, siber güvenlik alanında faaliyet gösteren bir Amerikan şirketidir. Ağ güvenliği ekipmanları ve hizmetleri sunarak kurumların dijital varlıklarını korur. Şirket geçen hafta açıkladığı bilançoda gelirini 10% ve kârını 16% artırarak piyasa beklentisini aştı.

📍American Electric Power Company, Amerika’da elektrik dağıtımı ve enerji üretimi yapan büyük bir halka açık şirkettir. Enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı gibi elektrik endüstrisi hizmetlerini sağlar.

📍Kroger, Amerika’nın en büyük süpermarket zincirlerinden biridir. Gıda, ilaç ve diğer perakende ürünlerini çeşitli formatlarda mağazalarda ve çevrimiçi olarak satmaktadır. Şirketin geçen hafta açıkladığı bilançosunda net kâr 450 milyon dolardan 736 milyon dolara ve gelirler 34,82 milyar dolardan 37,06 milyar dolara yükselerek analist beklentilerini aştı.

📍Corning, cam, seramik ve optik ürünlerin yanı sıra telekomünikasyon, sağlık ve endüstriyel teknoloji alanlarında faaliyet gösteren bir Amerikan şirketidir. Optik fiber, LCD camı ve laboratuvar ekipmanları gibi birçok ürünü üretir ve pazarlar.

📍ResMed, uyku apnesi ve diğer uyku bozukluklarının tedavisi için medikal cihazlar ve dijital sağlık çözümleri geliştiren bir şirkettir. Hastanelere, kliniklere ve ev kullanıcılarına uyku apnesi tedavisi için CPAP ve BiPAP cihazları sağlar ve bu cihazların uzaktan izlenmesi ve yönetilmesini sağlayan dijital platformlar sunar. Şirket geçen hafta yeni uyku apnesi maskesini tanıttı.

Altın Kesişime Göre "AL" Sinyali Verenler (11 Mart)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz.com