Altın Yorumları

Altın, İstihdam Verisi Öncesi Ralliye Mola Verdi

April 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın, İstihdam Verisi Öncesi Ralliye Mola Verdi

Altın fiyatlarında son beş seans boyunca devam eden rekor yükseliş, piyasa odağının Fed’in para politikası patikası hakkında daha fazla ipucu sunabilecek ABD tarım dışı istihdam verilerine kaymasıyla hafifledi.

Spot altın, TSİ 14.30’da 2.292 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,22% artışla 2.313 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan gram altın ise hafif toparlanma sinyalleri verdi ve yatay seyrederek 2.413 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.401 lira oldu.

Altın, İstihdam Verisi Öncesi Ralliye Mola Verdi

ACY Securities’de analist olan Luca Santos, “Altın normal geri çekilmelerle ralli yapmaya devam edecek.” yorumunu yapıyor

Santos, dolardaki son düşüş, Fed’in bu yıl faiz indirimine gideceğine dair yatırımcı beklentileri, ekonomik belirsizlik ve Ortadoğu’da yükselen tansiyonun piyasalar için itici güç olduğunu ve altın için çok daha fazlasını getirebileceğini söyledi.

Külçe altın, güçlü merkez bankası alımları ve momentum takip eden fonlardan gelen talebin de etkisiyle şimdiye kadar 2,3% artışla üçüncü haftalık kazancını elde etme yolunda ilerliyor.

Öte yandan InProved’in değerli metaller traderı Hugo Pascal, “Altın aşırı alım bölgesinde işlem görüyor.” dedi ve önümüzdeki günlerde bir düzeltme olasılığını yüksek gördüğünü, ilk hedefin ise 2.250 dolar olduğunu sözlerine ekledi.

Şimdi gözler, Fed’in ilk faiz indiriminin zamanlamasına daha fazla ışık tutabilecek olan ve saatler içinde açıklanacak olan ABD mart ayı tarım dışı istihdam verilerine çevrildi.

Altın, İstihdam Verisi Öncesi Ralliye Mola Verdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC