Altın Yorumları

Altın İstihdam Gündemi Öncesi Geriledi

June 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın İstihdam Gündemi Öncesi Geriledi

Altın fiyatları, dünkü seansın 1% artıda tamamlamasının ardından yatırımcıların Fed’in faiz oranı yörüngesine ilişkin ipuçları için bu hafta açıklanacak ABD istihdam verilerine odaklanmasıyla düşüşe geçti.

Spot altın, TSİ 14.45’te 2.327 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,98% düşüşle 2.345 dolar oldu.

Öte yandan gram altın yükselişini korudu ve 0,25% artışla 2.427 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.427 lira oldu.

Altın İstihdam Gündemi Öncesi Geriledi

Yarın açıklanacak olan ADP istihdam verisi ve cuma günü gelecek olan tarım dışı istihdam rakamları, ABD işgücü piyasasının sağlığı ve Fed’i eylül ayında faiz indiriminden caydırıp caydırmayacağı konusunda daha fazla ipucu vermesi açısından yakından izlenecek.

OANDA Asya Pasifik kıdemli analisti Kelvin Wong’a göre istihdam verilerinin 200 binin üzerinde gelmesi durumunda altın fiyatları daha da düşebilir ve hatta 2.320 dolar destek seviyesini kırabilir.

Wong, “Teknik faktörlerin en azından yakın vadede hâlâ olumlu olduğunu görüyoruz çünkü 2.320 dolarlık destek seviyesinde zemin buluyor ve dünkü sıçrama, getirilerin düşmesine neden olan beklenenden daha zayıf imalat rakamlarıyla pekiştirildi.” yorumunu yaptı. 

Altın İstihdam Gündemi Öncesi Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC