Altın Yorumları

Altın Fiyatı Zayıf Dolardan Destek Buldu

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın Fiyatı Zayıf Dolardan Destek Buldu

Altın fiyatları, Fed’in faiz indirimleri konusunda yatırımcıların umutlarını kaybetmeme eğilimi karşısında doların gerilemesiyle artıda seyretti. 

Spot altın TSİ 16.00’da 2.034 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,42% artışla 2.034 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada gram altın yatay seyretti ve 2.070 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.065 liraya geriledi. 

Altın Fiyatı Zayıf Dolardan Destek Buldu

OANDA analisti Craig Erlam, “Altının 2.000 dolarlık psikolojik eşiğin üzerinde seyretmeye devam etmesinin, yatırımcıların faiz oranlarının yakında başlayabileceği ve oldukça agresif olacağına yönelik inançlarını korumasının bir işareti olduğunu düşünüyorum.yorumunu yaptı

Yatırımcılar bugün açıklanacak olan ABD PMI verisi, yarınki dördüncü çeyrek GSYH rakamları ve haftanın son işlem gününde gelecek olan çekirdek kişisel tüketim harcamalarına (PCE) odaklanmış durumda.

Bu veriler, Fed’in haftaya yapacağı faiz açıklamasında gelecek politikalara ilişkin vereceği ipuçları için oldukça önemli göstergeler.

Erlam, “Cuma günkü PCE verileri yüksek olursa, altının 2.000 dolar seviyesini kırması ve verilerin aynı doğrultuda veya daha düşük olması durumunda altının bir süre daha 2.000 doların üzerinde tutunabilmesini bekliyorum.” diye ekledi.

Altın Fiyatı Zayıf Dolardan Destek Buldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC