Altın Yorumları

Altın ECB Faiz Kararı Öncesi Yatay Seyrediyor

January 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın ECB Faiz Kararı Öncesi Yatay Seyrediyor

Altın fiyatları, bugün Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) açıklayacağı faiz kararı ve ABD öncü ekonomik büyüme verisi öncesinde hafif geriledi.

Spot altın TSİ 16.00’da 2.015 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,04% düşüşle 2.015 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz oranını 250 baz puan artırarak 42,5%’tan 45%’e çıkarmasının ardından gram altın 0,59% düşüşle 2.051 liraya geriledi. Gram altının alış fiyatı da 2.047 lira oldu.

Altın ECB Faiz Kararı Öncesi Yatay Seyrediyor

Saxo Bank emtia stratejisti Ole Hanson, “Faiz indirimi beklentileri, yüksek umutlarla başladığımız yeni yılda kısmen zayıfladı ve bu da piyasalarda bir hayal kırıklığına yol açtı. Altın şimdilik kendi haline bırakılmış durumda çünkü piyasanın daha derin bir düzeltme riskiyle karşı karşıya olup olmadığına veya 2.000 dolar civarındaki bu seviyenin kısa vadede piyasayı destekleyecek kadar güçlü olup olmadığına karar vermek için daha fazla veriye ihtiyacı var.yorumunu yaptı

CME’nin FedWatch arasına göre piyasalar Fed’in 30-31 Ocak’taki toplantısında faizleri ağırlıklı olarak sabit bırakmasını bekliyor. Faiz indirimi beklentileri ise geçen aya göre oldukça zayıflamış durumda. 

Altın ECB Faiz Kararı Öncesi Yatay Seyrediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC