Altın Haberleri

Altın, Bitcoin’i Geride Bırakabilir – Wolfe Research

Altın, Bitcoin’i Geride Bırakabilir – Wolfe Research
Google News Icon Takip Et

Wolfe Research’e göre, kripto para birimlerinin amiral gemisi Bitcoin 70 bin dolar seviyelerinde seyrederken, altın güçlü performansıyla Bitcoin’i geride bırakmaya hazırlanıyor.

Sarı metal ve dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin, geçtiğimiz ay boyunca birbirlerine paralel olarak işlem gördü ve borsa en yüksek seviyelerine yakın seyrederken bile her ikisi de yeni rekorlara ulaştı.

Bununla birlikte Bitcoin, kripto para biriminin derin bir geri çekilmeden hemen önce iki kez tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı 2021’deki hareketlerine paralel seyrediyor.

Wolfe Research genel müdürü Rob Ginsberg çarşamba günkü bir notta, “Bitcoin tarihsel olarak daha çok bir ‘risk varlığı’ gibi işlem gördü ve genellikle fazla likiditenin perakende yatırımcı için bir yuva bulduğu yer oldu (bkz. 2021). O zaman dilimiyle benzerlikler yadsınamaz ancak Bitcoin’i aynı kader bekliyor mu, asıl soru bu. Kesinlikle o zaman gördüğümüz gibi 50%’lik bir düzeltme çağrısında bulunmasak da, Bitcoin’in 70 bin doların üzerinde durmaya devam ettiğini görmek bizi şaşırtmaz.” dedi.

Bitcoin’i çevreleyen heyecan ve olumlu görünüme rağmen, altın çok daha iyi durumda olabilir.

Ginsberg, “Altın ve Bitcoin oranı haftalık bazda aşırı satımdayken desteğe yaklaşıyor. Bitcoin’e ilişkin görüşümüz doğruysa ve 60 bin ile 73 bin dolar aralığında konsolide olmaya devam ederse, altının daha iyi performans göstermeye başlaması için iyi bir fırsat olabilir.” diyor.

Bitcoin 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73 bin 679 dolara ulaşmış, geçen hafta ise yatırımcıların bu yükselişi sindirmesiyle 60 bin 800 dolara kadar düşmüştü. 

Ginsberg, Bitcoin’in o zamandan bu yana en yüksek seviyelerine geri döndüğünü ve yeniden hızlanmaya hazır göründüğünü ancak satış baskısının “tarihsel olarak 70 bin doların üzerinde güçlü bir şekilde geldiğini” söyledi.

Bitcoin’in “dijital altın” söylemi, kripto para biriminin hisselerle korelasyonunun Mart 2023’te büyük ölçüde düşmesinin ardından yaklaşık bir yıldır yeniden gündemde.

Amiral gemisi kripto paranın bu yılki rallisi, başlangıçta ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından beklenen talep ve nisan sonundaki Bitcoin yarılanmasından kısa bir süre sonra yaşaması beklenen fiyat şokuyla katalize edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC