Altın Yorumları

Altın, Beşinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor

April 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın, Beşinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor

Altın fiyatları, İran ile İsrail arasında tırmanan gerilimin daha geniş çaplı bir bölgesel çatışma korkusunu körüklemesinin ardından, yatırımcıların güvenli liman varlığına hücum etmesiyle beşinci hafta üst üste kazanç elde etmeye hazırlanıyor.

Spot altın, TSİ 16.30’da 2.378 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,23% düşüşle 2.392 dolardan işlem gördü. Spot altın bu hafta 1%’lik artış elde etti.

Öte yandan gram altın da yükselişini sürdürdü ve 0,33% artışla 2.492 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.493 lira oldu.

Altın, Beşinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor

Kaynakların İsrail saldırısı olarak nitelendirdiği olayda bugün İran’ın bir şehrinde patlamalar yankılandı ancak Tahran olayı küçümsedi ve misilleme planları olmadığını belirtti.

Quantitative Commodity Research analisti Peter Fertig, “Tahran’ın misillemesi ve İsral’in son saldırısı ile mevcut jeopolitik durum, çatışmanın tırmanması riskini artırdı ve güvenli liman altına yardımcı oldu.yorumunu yapıyor

Bu arada Fed politika yapıcıları, enflasyondaki yavaş ilerleme ve dirençli bir ABD ekonomisi göz önüne alındığında, faiz oranlarını düşürmek için aciliyet olmadığı fikri etrafında birleşti.

Commerzbank yayınladığı bir notta altının yılı daha önce 2.200 dolar olan seviyesinden 2.300 dolar seviyesinde tamamlamasını beklediğini ancak bu yükselişte, ABD faiz beklentilerindeki eğilime ters düşmesi nedeniyle daha fazla yukarı yönlü potansiyel görme konusunda şüpheci olduğunu belirtti.

Altın, Beşinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC