Borsa Yorumları

Altın, 3 Günlük Kayıp Serisinden Toparlanıyor

September 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Altın, 3 Günlük Kayıp Serisinden Toparlanıyor

Altın fiyatları, Avrupa’dan gelen zayıf ekonomik veriler ve önemli merkez bankalarının faiz oranlarını sabit tutmaya karar verdiği bir haftanın ardından, hafta içinde görülen düşüş eğiliminden kurtuldu. 

Spot altın TSİ 16.00’da 1.926 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları da 0,22% artışla 1.943 dolara yükseldi. Altındaki bu artışa paralel olarak gümüş de 0,77% artışla 23,87 dolara ulaştı.

Altın, 3 Günlük Kayıp Serisinden Toparlanıyor

Aylık bir ankete göre, Fransa’nın hizmet sektörü eylül ayında keskin bir hızla daraldı. Talep ve yeni siparişlerdeki düşüşler, Euro bölgesinin ikinci büyük ekonomisi üzerinde baskı oluşturdu.

OANDA kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, “Önümüzdeki altı hafta boyunca bir sonraki merkez bankası toplantısına kadar büyük bir itici güç olacak olan ekonomik verilere şimdi çok fazla vurgu yapılacak.” dedi.

Bu hafta dünyanın en büyük ekonomilerinin merkez bankaları, iki yıldır süren küresel politika sıkılaştırması zirveye ulaşsa da enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını gerektiği kadar yüksek tutacaklarının sinyalini verdi.

Altın, 3 Günlük Kayıp Serisinden Toparlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC