Borsa Yorumları

Altın 2024’te Zirve Yapabilir

October 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın 2024’te Zirve Yapabilir

Son günlerde jeopolitik belirsizliğin güvenli liman yatırımları talebini artırmasıyla yükselen altın, Dünya Altın Konseyi baş piyasa stratejisti John Reade’e göre, doların zayıflaması ve FED’in faiz indirimine gitmesi olasılığının desteğiyle 2024 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir. 

Reade, Barselona’da düzenlenen LBMA Küresel Kıymetli Madenler Konferansı’ndaki yuvarlak masa toplantısında, “FED faiz indirimine başladığında altın iyi performans gösterecek. Dolar zayıflarsa, altın çok iyi iş yapar.” yorumunu yaptı. 

Altın fiyatlarının şu anda yüksek olduğunu belirten Reade, herhangi bir yükselişin değerli metali desteklemeye yardımcı olan yüksek bir tabandan geleceğini de sözlerine ekledi.

Spot altın TSİ 12.00’de 1.919 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları 0,13% düşüşle 1.931 dolara geriledi. 

Altın 2024’te Zirve Yapabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal