Altın Yorumları

Altın, 2024’e Yeşilde Başladı

Ocak 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın, 2024’e Yeşilde Başladı

Altın fiyatları gevşek para politikası söylemleriyle Fed’in faiz indirimlerine başlayabileceği beklentilerinden destek almaya devam ediyor. 

Spot altın TSİ 16.00’da 2.067 dolardan, ABD vadeli altın kontratları ise 0,20% artışla 2.076 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada yeni yılı artıda karşılayan gram altının satış fiyatı 0,22% artışla 2.053 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı ise 2.047 lira oldu. 

Altın, 2024’e Yeşilde Başladı

OANDA analisti Kelvin Wong, “Altındaki kısa vadeli boğa (artış beklentisi) eğilimi, ons başına 2.017 dolarlık destek seviyesinin üzerinde devam ediyor.” diyor. 

Fed’in mart ayı gibi erken bir tarihte faiz indirimlerine başlayabileceği beklentilerindeki artışın güvenli liman talebini desteklemesiyle altın 2023’te 13% değer kazandı. Bu, altının 2020’den bu yana ilk kez yıllık kazanç elde ettiği yıl oldu.

Yatırımcıların gözü şimdi bu hafta açıklanacak istihdam verilerinin yanı sıra Fed’in aralık ayına ilişkin toplantı tutanaklarına çevrildi. 

Wong, “FOMC’nin aralık toplantısında bir söylem değişikliği gördük, bu yüzden yatırımcılar mevcut güvercin tonla ilgili daha fazla ipucu arayacak.yorumunu yapıyor

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti