Borsa Yorumları

Altın 1.900 Doların Üzerinde Tutunuyor

Ekim 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın 1.900 Doların Üzerinde Tutunuyor

Altın, İsrail-Hamas savaşının yatırımcıları güvenli liman külçeye yöneltmesinin ardından 1.900 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Spot altın TSİ 15.10’da 1.915 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları 0,69% düşüşle 1.928 dolardan işlem gördü.

Altın 1.900 Doların Üzerinde Tutunuyor

Yatırımcıların ekonomik ve jeopolitik stres dönemlerinde parayı saklamak için güvenli bir yer olarak gördüğü altın, cuma günü 3,4%’lük artışla yedi ayın en büyük tek günlük yükselişini gördükten sonra 1.934 dolarla 20 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

City Index kıdemli analisti Matt Simpson, “Cuma günü yukarı yönde aşırı bir hareket gördük ve bu tür hareketler genellikle bir miktar ortalama düzeltmeye işaret eder.” diyor. 

Reuters teknik analisti Wang Tao’ya göre, altının ons başına 1.933 dolarlık direnç seviyesini yeniden test etmesi bekleniyor, bunun üzerinde bir kırılma altın için 1.953 dolara doğru yolu açabilir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC