Google

Alphabet ve Artırılmış Gerçeklik Girişimi Magic Leap’ten İşbirliği

May 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Alphabet ve Artırılmış Gerçeklik Girişimi Magic Leap’ten İşbirliği

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı ve artırılmış gerçeklik girişimi Magic Leap, stratejik bir teknoloji ortaklığı kurarak, fiziksel ve dijital dünyaları harmanlayan sürükleyici deneyimler oluşturmaya hazırlanıyor.

Söz konusu ortaklık haberi, Magic Leap’in bir blog yazısında duyuruldu. Ayrıntılara girilmese de duyuru, Google’ın şimdiye kadar büyük ölçüde rakipleri Meta (META) ve Apple’a (AAPL) bıraktığı artırılmış ve sanal gerçeklik (AR/VR) teknolojileri pazarına geri dönmeyi planlıyor olabileceğine dair sinyallere katkıda bulunuyor.

Magic Leap, ortaklığın Florida merkezli Magic Leap’in optik ve cihaz üretimindeki uzmanlığını Google’ın teknoloji platformlarıyla birleştireceğini söyledi. Magic Leap ve Google, ortaklığın bir tüketici AR cihazıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını söylemeyi reddetti.

Google ayrıca geçen yılın başından bu yana karma gerçeklik teknolojileri geliştirmek üzere Samsung Electronics ile işbirliği yapıyor ve bir Google sözcüsü Magic Leap ile yapılan anlaşmanın bu işbirliğini değiştirmediğini söyledi.

Alphabet ve Artırılmış Gerçeklik Girişimi Magic Leap’ten İşbirliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters