Borsa Haberleri

Alphabet, Robinhood Hisselerinin Yaklaşık 90%’ını Elden Çıkarıyor

August 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Alphabet, Robinhood Hisselerinin Yaklaşık 90%’ını Elden Çıkarıyor

Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL), Robinhood Markets’taki (HOOD) hisselerini, ticaret uygulamasının halka açık bir şirket olarak ilk kez kâra geçtiğini açıklamasından günler sonra, yaklaşık 90% azalttığını açıkladı.

Alphabet; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu yasal başvurusunda, 31 Mart’ta sona eren ilk çeyrekteki 4,9 milyon hisseye kıyasla, 30 Haziran itibarıyla Robinhood’da yaklaşık 612.214 hisseye sahip olduğunu belirtti.

Robinhood, birçok perakende yatırımcının komisyonsuz alım satımları ve kullanımı kolay arayüzü nedeniyle platformuna çekildiği pandemi sırasında çığır açan finansal teknoloji uygulaması olarak ortaya çıktıktan sonra, yeniden ayağa kalkabilmek için mücadele ediyor.

FED’in geçen yılki sıkılaştırma döngüsü, hisseleri, özellikle de perakende ilgisinin olduğu teknoloji hisselerini vurdu ve bu durum Robinhood’un işine zarar verdi.

Ocak 2021’de bir “meme” hisseleri çılgınlığının merkezinde yer alan şirketin hisseleri, aynı yılın ağustos ayında zirveye ulaştığından bu yana 86% değer kaybetti.

Robinhood, bu hafta başında açıkladığı ikinci çeyrek bilançosunda hisse başına 0,1 dolarlık kâr beklentilerinin üzerinde, 0,3 dolar kâr elde etti. 

Alphabet, Robinhood Hisselerinin Yaklaşık 90%’ını Elden Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters