Google

Alphabet Oyun Dünyasına Giriyor: Youtube Denemelere Başladı

Haziran 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Alphabet Oyun Dünyasına Giriyor: Youtube Denemelere Başladı

Alphabet’in (GOOGL) video platformu YouTube, kullanıcıların kolayca oynayabileceği ve paylaşabileceği oyunlara yönelik bir ürünün testlerine başladı. 

The Wall Street Journal’ın haberine göre Google, çalışanlarına gönderdiği bir e-postada yeni Youtube ürünü Playables’ın testlerine başlamalarını istedi.

🎮 Kullanıcılarının mobil cihazlarda ve masaüstü bilgisayarlarda oyun oynamalarını sağlayacak söz konusu platform, Youtube’u video barındırmanın ötesine geçme ve oyun sektöründe daha geniş bir alana sahip olma hedefini gösteriyor.

🕹️ YouTube, milyarlarca aylık kullanıcısıyla, oyuncular için popüler bir destinasyon olmaya devam ediyor ve Amazon’un (AMZN) ağırlıklı olarak oyuncuların yayın yaptıkları Twitch platformu ile canlı yayın izleyicileri için rekabet ediyor. 

Online oyunlar sunacak bu ürün, YouTube’a sektörde daha büyük bir ayak izi sağlayacak ve reklam harcamalarında yaşanan yavaşlamanın ardından CEO Neal Mohan’ın yeni büyüme alanları aramasına yardımcı olacak gibi görünüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti