Borsa Haberleri

Alphabet, Hubspot Anlaşmasından Çekildi

Alphabet, Hubspot Anlaşmasından Çekildi
Google News Icon Takip Et

Teknoloji devi Alphabet’in (GOOGL), bulut tabanlı müşteri platformu HubSpot’u (HUBS) satın almaktan vazgeçti. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre Google’ın ana şirketi Alphabet, HubSpot’u satın alma çabalarını, iki şirketin potansiyel bir anlaşma üzerinde ayrıntılı görüşmelere ulaşamaması sonrası durdurdu. HubSpot hisseleri, söz konusu haberin ardından dünü 12% ekside tamamladı. 

HubSpot hisseleri, Alphabet’in şirketi satın almak için danışmanlarla görüşmelerde bulunduğuna dair haberlerin ardından nisan ayında değer kazanmıştı ancak potansiyel anlaşma ile ilgili daha fazla gelişme yaşanmadıkça hisseler düşüş eğilimine geçti. Dünkü aşağı yönlü hareket, HubSpot hisseleri için 2020’den bu yana en kötü düşüşü işaret ediyor.

Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, HubSpot için potansiyel anlaşma, bu yıl bir teknoloji şirketi için en büyüklerden biri olacaktı. Anlaşma, Alphabet’in Microsoft (MSFT), Oracle (ORCL) ve Salesforce (CRM) gibi küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanan diğer oyuncularla rekabet etmesine yardımcı olacaktı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga