Borsa Haberleri

Almanya’dan Yeni Sipariş Alan Nikola Yükselişte!

January 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Almanya’dan Yeni Sipariş Alan Nikola Yükselişte!

Nikola Corporation (NKLA) pazartesi günü yaptığı açıklamada, Almanya merkezli GP JOULE firmasından gelen 100 adet Class 8 ağır hizmet tipi Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli araç siparişi için kamyon üreticisi Iveco ile birlikte bir niyet mektubu imzaladıklarını duyurdu.

● Avrupa 6×2 varyantındaki Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçlar, Nikola ve Iveco Group ortak girişimi tarafından Almanya’nın Ulm tesisinde üretilecek.

● İlk 100 adet Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçtan 30’unun 2024’te, geri kalan 70 aracın ise 2025’te GP JOULE’ye teslim edilmesi bekleniyor. GP JOULE, 100 Nikola aracını nakliye ve lojistik alanında faaliyet gösteren müşterilerinin kullanımına sunacak.

● GP JOULE ve Iveco Group, 2026’dan itibaren Avrupa’daki müşterilere yine bu araçların pazarlanması konusunda anlaşma yaptı. GP JOULE, sahip olduğu hidrojen yakıt istasyonlarında müşterilere 100% yeşil hidrojen tedarik edecek.

● Nikola (NKLA) CEO’su Michael Lohscheller, “GP JOULE’den gelen sipariş, sıfır emisyona geçiş sürecinde Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçların Almanya’daki ticari müşterileri nasıl destekleyebileceğinin bir örneği olacak. Diğer OEM’lerin sıfır emisyona geçişi için birkaç yıl daha var.” ifadelerini kullandı.

Almanya’dan Yeni Sipariş Alan Nikola Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha