Alibaba

Alibaba’nın Yüzü Gülüyor: Çinli Otoriteler Yaptırımı Hafifletecek

Nisan 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’nın Yüzü Gülüyor: Çinli Otoriteler Yaptırımı Hafifletecek

Çinli regülatörlerin Alibaba’nın (BABA) finansal teknoloji kolu Ant Group’a yönelik para cezasını azaltacağı beklentileri, Alibaba’nın yüzünü güldürdü. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Ant Group’un 1 milyar doların üzerindeki cezai yaptırımı, 728 milyon dolara inecek. Söz konusu değişimin gelecek aylarda açıklanması bekleniyor. 

Ne olmuştu? Alibaba’nın Çin’de yaygın olarak kullanılan AliPay uygulamasını çalıştıran Ant Group ve Çin hükümeti arasındaki anlaşmazlık, şirketin 2020’deki 37 milyar dolarlık halka arzının iptal edilmesiyle daha da hararetlendi. Geçen yılın sonlarında, Çin’in teknoloji sektörüne yönelik yaptırımlarıyla halka arzın “süresiz” olarak ertelendiği haberleri gelmişti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha