Borsa Haberleri

Alibaba’nın Eski Lideri Daniel Zhang Bulut Biriminden de Ayrıldı

Eylül 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’nın Eski Lideri Daniel Zhang Bulut Biriminden de Ayrıldı

Alibaba’nın (BABA) görevden ayrılan eski CEO’su Daniel Zhang, şirketin bulut segmentinin başkanlığını da bıraktı.

Zhang’ın bulut segmenti lideri olarak “rolünden uzaklaşma isteğini ifade ettiği” belirtilirken, geçtiğimiz yıl şirketin yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luğunu Zhang’den devralan Joseph Tsai, şirket içi bir mektupta “Uzmanlığını farklı bir şekilde kanalize ederek Alibaba’ya katkıda bulunmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Şirket açıklamasında Zhang’in istifasının ardından Alibaba’nın bulut segmenti liderliğini Eddie Wu’nun devralacağı belirtildi.

Alibaba’nın, Zhang’ın şirketin büyüme stratejilerini desteklemek üzere kuracağı bir teknoloji fonuna 1 milyar dolar yatırım yapacağı belirtilen mektupta “Fon, Alibaba’nın gelecekteki büyüme için yatırım yapma ve teknoloji ekosistemimizi geliştirmeye devam etme stratejisini destekleyecektir.” denildi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti