Alibaba

Alibaba’dan Yeni Yapay Zekâ Ürünü!

April 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’dan Yeni Yapay Zekâ Ürünü!

Alibaba (BABA), yeni ChatGPT benzeri ürünüyle yapay zekâ kullanımını önceliklendiren şirketler kervanına katılıyor. 

Şirketin Alibaba Cloud platformu, Tongyi Qianwen isimli yeni yapay zekâ ürününü yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Alibaba’ya göre Tongyi hem Çince hem de İngilizce komutlarla kullanılabilecek. 

Yenilikçi CEO: Alibaba Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Zhang, yapay zekâ ve bulut bilişim teknolojilerinin öne çıktığı teknolojik bir dönüm noktasında olduğumuzu belirterek “Artık çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketler, ön saflarda yer alabilmek için zekâ dönüşümünü benimsemeye başladı” diyor. 

Alibaba’dan Yeni Yapay Zekâ Ürünü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha