Alibaba

Alibaba’dan Yapay Zekâ Destekli Görsel Platformu

Temmuz 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’dan Yapay Zekâ Destekli Görsel Platformu

Alibaba (BABA) Çin’deki kurumsal müşterilerine Tongyi Wanxiang olarak bilinen üretici yapay zekâ metin-görsel modelini sundu. 

Yapay zekâ destekli görsel oluşturmak için tasarlanan Tongyi Wanxiang’ın ABD merkezli OpenAI’nin DALL-E’si ve Midjourney ile rekabete girmesi bekleniyor.

Mandarin dilinde “on binlerce görüntü” anlamına gelen Tongyi Wanxiang, Alibaba Cloud tarafından Çin’in Şangay’daki yıllık Dünya Yapay Zekâ Konferansı sırasında beta testi için piyasaya sürüldü.

Alibaba’nın kurumsal haber kaynağı Alizila’ya göre Tongyi Wanxiang, suluboya ve yağlıboya tablolardan animasyon ve 3D çizgi filmlere kadar doğal dilde verilen komutlardan görüntüler oluşturabiliyor.

Model, Mandarin ve İngilizce komutları anlayabiliyor. Şirket, Midjourney ve Stable Diffusion gibi diğer görsel üretici modellerin var olduğunu ancak Tongyi Wanxiang’ın özellikle Çin’deki şirketlerin ihtiyaçlarına uyarlanabileceğini belirtti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha