Borsa Haberleri

Alibaba’dan Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım

Eylül 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’dan Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım

Alibaba Group (BABA), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmenin ardından Türkiye’ye 2 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Çinli e-ticaret devinin başkanı Michael Evans, söz konusu duyuruyu cuma günü İstanbul’da gerçekleşen görüşmenin ardından yaptı. Evans, şirketin “Türkiye’nin sağlam ekonomik temellerine güvendiğini” ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret pazar yeri olan Trendyol aracılığıyla ülkeye 1,4 milyar dolar yatırım yaptığını belirtti.

Açıklamaya göre Evans, Trendyol’un uluslararası genişleme planlarını desteklediğini ifade etti ve Türkiye’nin önde gelen e-ihracat ülkelerinden biri olma potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi. 

Evans, Ankara’da dünya standartlarında bir veri merkezi ve lojistik merkezinin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda pazar lideri bir ihracat operasyon merkezinin oluşturulması hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti