Alibaba

Alibaba’da Dengeler Değişiyor: CEO Daniel Zhang, Görevden Ayrılıyor

Haziran 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba’da Dengeler Değişiyor: CEO Daniel Zhang, Görevden Ayrılıyor

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group (BABA) CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Daniel Zhang, görevinden ayrılacağını açıkladı. 

Alibaba’nın en yüksek pozisyonundan ayrılsa da Zhang, Alibaba’nın bulut bilişim segmentinde CEO olarak görevine devam edecek. Alibaba’nın yönetim kurulu başkanı olarak Zhang’in yerini yönetim kurulu üyelerinden Joseph Tsai alacak. 

Zhang’in CEO koltuğuna ise grubun e-ticaret segmenti lideri Eddie Yongming Wu oturacak. 

Söz konusu görev değişiklikleri 10 Eylül’den sonra gerçekleşecek. Alibaba’daki bu yapılandırma, şirketin 24 yıllık tarihinin en önemli gelişmesi olarak tanımladığı altı segmente bölünme planından birkaç ay sonra geldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The New York Times

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti