Alibaba

Alibaba, Perakende Rekabetinde Gücünü Artırıyor

Alibaba, Perakende Rekabetinde Gücünü Artırıyor
Google News Icon Takip Et

Alibaba (BABA), çarşamba günü yapılan bir düzenleyici başvuruya göre, Güneydoğu Asyalı online perakende birimi Lazada’ya yaklaşık 845 milyon dolar yatırım yaptı.

Bloomberg News’in haberine göre bu hamle, rakipleri Amazon (AMZN) ve Sea Limited (SE) tarafından zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalan şirketin bölgedeki varlığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Habere göre, Singapur’da yapılan bir yasal başvuruda açıklanan yeni para akışı, Çinli e-ticaret devinin 2016 yılında işletmenin kontrolünü ele geçirmesinden bu yana yapılan toplam yatırımı birkaç milyar dolara çıkarıyor.

Alibaba, 2022 yılında Lazada için en az 1 milyar dolar toplamayı tartışmış ancak görüşmeler değerleme konusunda tıkanınca potansiyel yatırımcılarla müzakereleri sonlandırmıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha