Alibaba

Alibaba Ortak Kurucuları 200 Milyon Dolar Değerinde Hisse Aldı

January 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba Ortak Kurucuları 200 Milyon Dolar Değerinde Hisse Aldı

Çinli konglomerat Alibaba’nın (BABA) kurucuları Jack Ma ve Joe Tsai’nin 200 milyon dolarlık insider hisse satın aldığı haberinin ardından Alibaba hisseleri 7% yükseldi. 

Bir düzenleyici başvuruya göre, Tsai’nin aile ofisine bağlı bir kuruluş olan Blue Pool, dördüncü çeyrekte 152 milyon dolar değerinde yaklaşık 2 milyon Alibaba ADR hissesi (Amerikan Depo Makbuzu) satın aldı. 

Ek olarak, konuya aşina olan kaynaklar New York Times’a Ma’nın aynı dönemde 50 milyon dolar değerinde Alibaba’nın Hong Kong borsasında işlem gören hissesinden satın aldığını söyledi. 

Alibaba’nın piyasa değeri şu an 174 milyar doların üzerinde. 

Alibaba Ortak Kurucuları 200 Milyon Dolar Değerinde Hisse Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC