Borsa Haberleri

Alibaba Hisseleri Neden Yükseliyor?

November 16, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba Hisseleri Neden Yükseliyor?

Alibaba (BABA) hisseleri, salı günü ABD Başkanı Joe Biden ile Çin Lideri Xi Jinping arasında Bali’deki G-20 zirvesinde yapılan görüşmelerin ardından ralli yapan Çinli internet hisseleri arasında öne çıkarak 11%’den fazla yükseldi.

● Dünyanın en büyük ekonomilerinin liderlerini bir araya getiren zirvede Biden ve Xi’nin üç saat boyunca görüşmüş olması yatırımcıları cesaretlendirdi. Biden ve Xi, ABD ile Çin’in daha sık iletişim kuracağını vurgularken; Biden, ABD olarak Çin ile zıtlaşma niyetlerinin olmadığını ifade etti.

Alibaba (BABA) ile birlikte Baidu (BIDU) hisseleri de 9% artış kaydederken, Bilibili (BILI) 26%’dan fazla, Tencent Holdings (TCEHY) ise yaklaşık 11% yükseldi. JD.com (JD) 7% ve NetEase (NTES) yaklaşık 10% artışla seansı tamamladı.

Alibaba Hisseleri Neden Yükseliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha