Alibaba

Alibaba Hisseleri Neden 15% Arttı?

Haziran 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Alibaba Hisseleri Neden 15% Arttı?

Alibaba (BABA) hisseleri, Pekin hükümetinin yürürlüğe sürmeyi planladığı, teknoloji sektörünü destekleme paketinden faydalandığı için çarşamba günü neredeyse 15% yükseldi. Pekin hükümetinin teknoloji sektörü için düzenlediği kalkınma planları, bir yıllık baskılar ve düzenleyici etkilerin telafisini içeriyor.

Çin çarşamba günü erken saatlerde, yerli video oyunları için komisyona sunulan başka bir lisansı da onayladı. Bu da yatırımcılara Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinin iş faaliyetleri konusunda büyük umut verdi. Bu karar, Çin’in geçen yıl bu tür lisansları durdurmasının ve ülkedeki reşit olmayan bireylerin sanal platformlarda geçirdikleri süreyi kısaltma çabasının ardından geldi.

Alibaba hisseleri, çarşamba günkü kazançlarla birlikte günü, şubat ayından bu yana en iyi kapanışı olan 119,62 dolar ile kapattı.

Pekin hükümetinin bu yeni kararlarından sonra Alibaba ile birlikte diğer Çin hisseleri de yükselişe geçti: JD.com (JD) yaklaşık 8%, PinDuoDuo (PDD) yaklaşık 10%, Baidu (BIDU) ve DiDi Global (DIDI) ise 12%’den fazla yükseliş kaydetti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti