Alibaba

Alibaba, E-Ticaret Genişlemesi için Yapay Zekâya Başvuruyor

Alibaba, E-Ticaret Genişlemesi için Yapay Zekâya Başvuruyor
Google News Icon Takip Et

Çinli konglomerat Alibaba Group (BABA), uluslararası genişleme çabalarını yeniden canlandırma çabalarını desteklemek için yapay zekâdan yararlanıyor. 

Alibaba’nın uluslararası e-ticaret biriminde yapay zekâ geliştirmelerinden sorumlu başkanı Zhang Kaifu, e-ticaret devinin küçük satıcıların dil engellerini aşmalarına ve iade görüşmeleri gibi karmaşık görevleri yönetmelerine yardımcı olmak için üretici yapay zekâ modellerini entegre ettiğini söyledi. 

 Zhang, The Wall Street Joutnal’a yaptığı açıklamada Çin merkezli tüccarların henüz yurt dışına satış yapmadıkları için Alibaba’nın platformunun yapay zekâ ve diğer hizmetler sunduğunu ve işlerini tanıtmalarına yardımcı olduğunu söyledi. 

Çin’de yavaşlayan bir büyüme ile karşı karşıya kalan Alibaba’nın uluslararası e-ticaret birimi, en hızlı büyüyen bölümü haline geldi. Mart ayında sona eren çeyrekte şirketin küresel satışları 45% artarken, genel büyümesi ise 7% oldu. 

Zhang, OpenAI’ın ChatGPT’sinin 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra yapay zekâ girişimini yönetmeye başladığını ve iç testlerin yapay zekâ araçlarının siparişleri 30%’a kadar artırabileceğini gösterdiğini vurguladı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga