Alibaba

Alibaba Cloud, Fiyatları 50% Düşürüyor

Nisan 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alibaba Cloud, Fiyatları 50% Düşürüyor

Alibaba’nın (BABA) bulut bilişim segmenti, Çin’in bulut pazarındaki artan rekabete karşılık ürün ve hizmetlerinde 50% indirime gidecek. 

Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Intel (INTC) çipiyle sunulan “elastik bilişim hizmetleri (işleme sürecini hızla artırma veya azaltma)” fiyatı 15% ile 20%, Nvidia’nın (NVDA) V100 çipleriyle yapılan grafik işleme süreçlerini kullanan hizmetlerin fiyatı da 41% ile 47% düşecek. 

Çin’in bulut bilişim sektörünü izleyen araştırma şirketi Canalys analisti Zhang Yi, Alibaba’nın fiyat indirimleriyle daha çok müşteri kazanmayı amaçladığını belirtiyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti