Borsa Haberleri

Alibaba, Cainiao Halka Arzıyla 1 Milyar Dolar Toplamayı Hedefliyor

September 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Alibaba, Cainiao Halka Arzıyla 1 Milyar Dolar Toplamayı Hedefliyor

Çinli holding devi Alibaba’nın (BABA) lojistik kolu Cainiao Network Technology, önümüzdeki hafta Hong Kong’da halka arz için başvuruda bulunmayı planlıyor ve bu, şirketi Çinli teknoloji firmasının halka açılacak ilk birimlerinden biri haline getirebilir.

Söz konusu gelişmenin ardından Alibaba hisseleri açılış öncesinde 4%’e yakın yükseldi. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdğı haberine göre, şirket hisse satışında en az 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor ancak değerleme konusunda karar vermek için henüz erken olduğunu düşünüyor. Söz konusu kaynaklar, nihai bir karar verilmediğini ve ayrıntıların değişebileceğini söyledi.

Alibaba Cainiao’yu 2013 yılında gelişmekte olan Çin çevrimiçi pazarları için teslimat omurgası olarak hizmet vermesi amacıyla kurdu. Çinli teknoloji devi daha sonra işletmenin kontrolünü aldı. 

Çince’de çaylak ya da amatör anlamına gelen Cainiao, internet sitesine göre Çin’deki paketleri 24 saat içinde, dünyanın başka yerlerine ise 72 saat içinde teslim etmeyi vaat ediyor. Şirket, 3.000’den fazla lojistik ortağıyla işbirliği yaparak 300’den fazla uluslararası güzergâh işletiyor.

Alibaba, Cainiao Halka Arzıyla 1 Milyar Dolar Toplamayı Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg