Alibaba

Alibaba Bir Halka Arzı Daha Terk Etti, Hisse Geri Alımı Yapacak

Mart 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Alibaba Bir Halka Arzı Daha Terk Etti, Hisse Geri Alımı Yapacak

Çinli konglomerat Alibaba (BABA), Hong Kong’daki birimi Cainiao Smart Logistics Network’ün halka arz planlarını rafa kaldırdı.

Çinli e-ticaret devi, lojistik iştirakinin Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz ve kotasyon başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Buna ek olarak Alibaba, Cainiao’nun azınlık hissedarlarına (çalışanlar dahil), lojistik biriminin ellerinde bulunan tüm hisselerini hisse başına 0,62 dolar karşılığında Alibaba’ya satma fırsatı sunmayı planladığını ve bunun toplam 3,75 milyar doları temsil edeceğini belirtti. 

Alibaba, şu an Cainiao’da yaklaşık 63,7% öz sermaye payına sahip. Teklif tamamlandıktan sonra şirket; Taobao ve Tmall ve Alibaba Uluslararası Dijital Ticaret Grubu ile stratejik sinerjiler elde etmek için Cainiao’nu hizalamayı ve ayrıca küresel lojistik ağının uzun vadeli stratejik genişlemesinde Cainiao’yu desteklemeyi planlıyor.

Alibaba, uzun bir süredir yeniden yapılanma çalışmaları yürütüyor ve bu planın bir parçası olarak işini altı ana birime ayırdı. Kasım 2023’te Alibaba, Aliyun olarak da bilinen bulut segmentinin halka arz planlarından vazgeçmiş ancak yeni liderlik pozisyonlarına deneyimli kişileri getirerek birimde bir yenileme başlatmıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti