Borsa Haberleri

Algida ve Ford Otosan’dan Elektrikli Araç Hamlesi!

Temmuz 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Algida ve Ford Otosan’dan Elektrikli Araç Hamlesi!

Algida, Türkiye’nin ilk tam elektrikli hafif ticari aracı E-Transit’i filosuna dahil etti. Bu sayede, şehir içi filosuna tamamen elektrikli dondurma araçlarını ekleyen ilk marka olma unvanını elde etti. Bu adımla birlikte, Algida’nın şehir içi dağıtım filosunun 2025 yılına kadar tamamen elektrikli araçlarla dolması bekleniyor. 🔋

Algida’dan Karbon Salınımını Azaltma Hedefi 🎯

Unilever Türkiye ve Orta Doğu Dondurma Genel Müdürü Toloy Tanrıdağlı, dağıtım ağına eklenen tamamen elektrikli araçlarla yılda yaklaşık 125 ton karbon salınımının azaltılmasını hedeflediklerini belirtti. Algida, bu hedefle beraber dondurma kabinlerinin 1 senede harcadığı toplam enerjiyi yenilenebilir enerjiye dönüştürerek karbon ayak izini azaltmayı amaçlıyor.

Unilever’in Net Sıfır Emisyon Hedefi 🌍

Graham Sommer, Unilever Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu Tedarik Zinciri ve Müşteri Operasyonları Başkanı, Unilever’in 2039 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşma amacını teyit etti. Filolarında elektrikli araçlara geçişi bu hedefin temel parçalarından biri olarak belirtti. 🌿

Ford Türkiye ve Algida İş Birliği 🤝

Araçların devir teslim töreninde, Ford Türkiye İş Alanı Lideri Özgür Yücetürk, Algida ile olan iş birliklerinin değerini vurguladı. Yücetürk, E-Transit’in otomotiv endüstrisinde elektrikli dönüşümün öncülüğünü yaptığını belirtti. 

Algida’nın Sürdürülebilirlik Stratejisi 💡

Algida, bu adımla Unilever’in İklim Geçişi Eylem Planı’nda belirtilen, 2039 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonu hedefini de destekliyor. Şehir içi elektrikli dağıtımına 2023 Ağustos’unda 20 araçla başlayan Algida, gelecek 5 yılda bu hizmeti tüm doğrudan dağıtım ağına yaymayı planlıyor.

Türkiye’nin sevilen dondurma markası Algida, hem ülkeye hem de gezegene mutluluk taşımayı sürdürürken, sürdürülebilirlik alanında çalışmalarını hızla devam ettiriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks