BIST Şirket Haberleri

Alfa Solar Enerji’den Güçlü Bilanço

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alfa Solar Enerji’den Güçlü Bilanço

Alfa Solar Enerji (ALFAS) 2023 yılının ilk çeyreğine ait bilançosunu açıkladı. 

Şirketin birinci çeyrek hasılatı bir önceki yılın aynı dönemine göre 411% oranında artarak 1,29 milyar TL olarak gerçekleşti.

Yatırımlara bağlı olarak artan finansman giderlerine rağmen başarılı ve etkin

operasyonel ve finansal performans sonrası net kâr 2023 birinci çeyrek sonunda 575% oranında artışla 243 milyon TL seviyesine yükseldi.

Alfa Solar Enerji’nin satışlarındaki artışın ana sebepleri; üretim ve verilen hizmetlerde kapasite artışları, verimlilik artışı, ülkemizde ve dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ve güneş enerjisine ilginin artışı, şirketin yurt içi ve yurt dışında bilinirliğinin ve yetkinliğinin artırılması olarak sıralandı.

Bu duruma paralel olarak brüt kârlılık da artış gösterip 2023 birinci çeyrek sonu itibarıyla bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 473% artışla 235 milyon TL’ye ulaştı.

Başarılı ve etkin faaliyet ve operasyon yönetimi neticesinde şirketin FAVÖK kârı birinci çeyrek sonunda 617% artış göstererek 287 milyon TL’ye yükseldi.

Alfa Solar Enerji’den Güçlü Bilanço

Alfa Solar Enerji’den Güçlü Bilanço

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı