BIST Şirket Haberleri

Alfa Solar Enerji 2022 Cirosunu Katladı

June 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Alfa Solar Enerji 2022 Cirosunu Katladı

Geçtiğimiz sene halka arz olan ve yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Alfa Solar Enerji yeni bir iş anlaşmasına daha imza attı.

Ciroya Katkısı 1,75 Milyar TL Olacak 💰

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Ankara’da bulunan Alka Solar Enerji ile “Solinved” markalı güneş panellerinin OEM üretimine ilişkin 1 yıllık sözleşme imzaladığını belirtti.

Yapılan anlaşmaya göre 1 yıllık periyotta üretilecek ürünlerin ciro katkısı tahmini 1,75 milyar TL olarak belirlendi.

2022’de 2,29 Milyar TL Satış Geliri Elde Etmişti 📈

2022 yılında 2,29 milyar TL satış geliri elde Alfa Solar Enerji, 2023 ikinci çeyreğinde yaptığı bu iş anlaşmasıyla şirket cirosunu yükseltecek. 

2024 İlk İki Çeyrek Bilançosunu Pozitif Etkileyecek 📊

Sözleşme 20 Haziran 2023 – 20 Haziran 2024 tarihleri arasını kapsaması sebebiyle 2024 yılındaki ilk iki çeyrek kârlılığını da pozitif etkileyecek.

6 Yeni İş Anlaşması Yaptı 🤝

Yenilenebilir enerji alanında birçok yatırımı bulunan Alfa Solar Enerji, 2023 yılında toplam 6 yeni iş anlaşması yaparak cirosunu 3,27 milyar TL’ye kadar yükseltti. Geçtiğimiz sene 2,29 milyar TL ciro elde eden şirket, bu yılın ilk iki çeyreğinde bu rakamı geçmiş oldu.

Alfa Solar Enerji’nin önümüzdeki günlerde yapacağı yeni anlaşmalarıyla birlikte 2023 yılında güçlü bir bilanço açıklaması bekleniyor. 

Alfa Solar Enerji 2022 Cirosunu Katladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP